Č.j. 830/22/OÚ ze dne 16.12.2022 - zákon 106/1999

Zobrazeno: 581×

Č.j. 830/22/OÚ ze dne 16.12.2022

V Podvekách 30.12.2022

Věc: Žádost o poskytnutí informace podle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích a v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů

Vážený pane magistře,

Odpovídám na vaše dotazy:

1. Informace k datům v obecním počítači – vzhledem k nezachování dat (s výjimkou účetního programu a některých dalších složek) v obecních počítačích po předchozím vedení obce jsme byli nuceni oslovit spolupracující firmu Triáda (původně jsem myslela, že mají pobočku na Praze 4, což byl omyl), která nám pomáhala s obnovením přístupů do všech programů a důležitých obecních složek. Ta nám zajistila veškeré potřebné kroky k navrácení obecního majetku, (tedy dat na obecních počítačích). Počítače vykazovaly známky nestabilního stavu. Smazání obecních dat proběhlo neodborně. A tím se narušilo fungování systému Windows v celém počítači a ten správně nepracoval. Uživatelský profil obce obsahoval minimum z původních dat. Data byla prokazatelně z PC záměrně odstraněna. Emaily a většinu dokumentů se nepodařilo obnovit.  Před předáním zálohovaných dat bylo firmou vydáno prohlášení, které zaručuje, že firma při servisech v počítačích zachovává ochranu osobních dat a mlčenlivost.

Financování bylo zajištěno na základě běžných cen při běžných servisech. Přikládám jednu z faktur, nám fakturuje firma Triáda, u které jsme si službu, jako u svého partnera, objednali.

Pověřenými osobami k jednáním s firmou Triáda, byly Ing. Veronika Šourková a Iveta Chábová, které na obou obecních počítačích pracují a k těmto obecním datům mají přístup. Vše konzultováno s firmou Triáda, která oběma jmenovaným zajišťovala přístup do obecních počítačů a veškeré certifikáty. Vše tedy proběhlo dle zákonných norem. Faktury jsou nám postupně zasílány, celková částka za znovuzprovoznění a zaškolení od převzetí úřadu dne 21.10.2022, bude pochopitelně celkově vyčíslena, aby mohli být zastupitelé a občané s těmito náklady seznámeni, jakož i s celou situací ohledně obecního majetku.

1. Finanční analýza obce – tuto analýzu si provedly všechny oslovené banky a na základě těchto analýz nám banky zaslaly výše možných úvěrů. Jediná banka, která byla ochotna se s námi o tuto analýzu podělit je Česká spořitelna. Analýza byla provedena od roku 2019, s výhledem do roku 2025. Byla vyžádána místostarostkou obce Podveky na základě osobního rozhovoru se zástupci oslovených bank. Byla by provedena i bez tohoto vyžádání, neboť banky si své klienty dokonale prověřují.  Finanční náklady spojené s analýzou se rovnají nule. Výsledky jsou zřejmé z přiložené analýzy.

Byla jsem osobně u všech jednání za obecní úřad a jsem přesvědčena, že jsem odborně i lidsky schopna udělat pro obec maximum.

Podezírání z toho, že chci obci škodit je velmi nekorektní.

Zastupitelé ani občané nikdy neměli tolik informací jako nyní. Dělám tedy to, co jsem slíbila.

Iveta Chábová

místostarostka obce Podveky