Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Čarodějnice a stavění krále

  • Iveta Chábová

Vloženo: 15. května

Zobrazeno: 242×

V úterý 30.4.2024 se v naší obci konalo tradiční pálení čarodějnic a stavění krále. 

V letošním roce jsme měli pár novinek, a to dětskou bojovku Hledá se čarodějnice, kde děti plnily úkoly a na závěr obdržely medaili a malou odměnu. Další novinkou byla živá kapela, tedy hráli nám manželé Kratochvílovi, kteří zahráli a zazpívali téměř vše, co si kdo přál. Hrálo a tančilo se až do půlnoci. 

Odpoledne místní muži stavěli "krále". K tomu jim hrál na harmoniku pan Kalčík. Vzhledem k tomu, že ten den docela foukalo, bylo to tentokrát dobrodružné stavění. 

Vítr komplikoval i samotné pálení čarodějnice. Ale protože naši hasiči měli přistavené hasičské auto a čerpadlo připravené v našem rybníce, tak vlastně celou dobu hoření ohně kropili vodou okolí hranice a bezpečnost byla skvěle zajištěna. Než šly děti spát, ještě se odpálil ohňostroj, který byl další letošní novinkou. Krááása. 

No a další novinka pro naše malé slečny - to bylo pletení barevných copánků, které naše nová obyvatelka Lena tvořila celé odpoledne i večer. Zájem byl obrovský a děti i maminky byly spokojené. 

Do toho všeho se točilo pivo, malinovka, prodával se domácí buřtguláš, klobásy. Všichni se bavili a měli radost. Děti si opékaly buřty na ohni, děkujeme všem za zapůjčení opékacího náčiní. Obec se musí na příště vybavit:-) Díky i těm, kteří krájeli a rozdávali buřty dětem. 

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s přípravami, ať už je to sekání trávy na hřišti, kterého se ujalo několik mužů, nebo obsluhy stánku, stavění přístřešků k sezení, zajištění hranice, čarodějnice, hašení a úklidu v následující den. Děkujeme za skvělý ohňostroj. Děkujeme ženám, které napekly slané i sladké čarodějnické dobroty. Všechno bylo mooooc dobré. Ztratil se papír s hodnocením, naposledy, kdy jsem ho viděla, vedly škvarkové placky a slané muffiny:-) Ceny máme připravené, ale nevíme, komu je dát. 

Děkujeme prostě všem, že jste přišli. Ať už jste pomáhali s čímkoli nebo se jen přišli pobavit, udělali jste si hezké odpoledne i večer. 

Tak zase na konci léta na kácení krále nashledanou. 

 

Galerie