Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Dýňobraní 2023

  • Iveta Chábová

Vloženo: 23. října 2023

Zobrazeno: 484×

Milí spoluobčané a hosté, 

rádi bychom vám touto cestou poděkovali za Vaši účast na sobotním dýňobraní. 

Hlavně děkujeme přírodě za krásné počasí, to nám totiž neskutečně přálo. 

Ještě před čtvrtou hodinou odpolední přijel stánek Zahradnictví EDEN Souňov se svými podzimními květinami. Postupně se začalo prodávat a kytičky se stěhovaly do zahrádek našich obyvatel. Zahradnictví pozveme pravděpodobně i na Rozsvícení stromečku v neděli dne 3.12.2023 od 15:00 a potom na nějakou jarní akci. 

Poté se již začaly scházet děti se svými dýněmi a některé samy, některé s pomocí rodičů začaly vyrábět své dýňové panáky. Všechny dýně dostaly číslo, shromáždily se u slámového balíku, zapálily se světýlka, vyrobil se strašák Alfonz, který nám dýně hlídal. No a pak se hodnotilo a odměňovalo. 

Do toho místní ženy přinesly své dýňové dobroty, sladké i slané, také koláčky, protože bylo i posvícení. Ochutnávalo se a hodnotilo a opět se vyhlašovaly výsledky. A co nám všem nejvíce chutnalo? Bylo to linecké ve tvaru dýniček, dýňové muffiny s čokoládou a na celé čáře vyhrály řepánky od Marušky. Ale snědlo se úplně všechno:-). Děkujeme a těšíme se na vánoční pečení. 

A jedla se dýňová polévka, které se snědlo 10 litrů:-) A prodával se guláš, kterého bylo asi také tak. A byl výborný:-)

Když se sešeřilo, vyrazil od rybníka lampionový průvod dětí v maskách za zpěvu písně Na hradě Okoři. Zastavili jsme se u kapličky na návsi a tam jsme si povídali o Svátku dušičky. U pomníčku před úřadem jsme si řekli něco o Halloweenu, ale i o padlých hrdinech za války, kterým je pomník věnován. A nakonec pod lípou u kostela Sv. Havla jsme si vyprávěli strašidelné příběhy. Potom se děti odhodlaly zajít i na místní krásný hřbitov a tady vzpomínaly na své příbuzné. A protože zrovna končila mše, vzal si pan farář děti do kostela a tam jim odpovídal na jejich dotazy. Cestou zpět děti povídaly a bylo z nich cítit, že se jim procházka moc líbila. 

Na hřišti se mezitím přichystala skupina SARTUR, která nám předvedla své umění s ohněm za zvuků keltské hudby. Byli odměněni potleskem a tleskající si vymohli i přídavek. Takže paráda. 

No a pak už se jen jedlo a slavilo. 

Z dojmů účastníků bylo jasné, že Podveky žijí a že je to tak dobře. 

Hurá do dalších akcí. 

 

 

 

Galerie