Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

První adventní neděle 27.11.2022-rozsvícení stromečku

  • Iveta Chábová

Vloženo: 28. listopadu 2022

Zobrazeno: 513×

Na první adventní neděli dne 27.11.2022 se sešli dospělí i děti a vydali se na cestu do kostela sv. Havla. Tam se zapálila první adventní svíčka na věnci od paní Kubíčkové. Poté se rozsvítil stromeček u úřadu, kde děti zazpívaly koledu. 

Následovalo setkání na návsi v Podvekách, na novém místě pro Betlém i stromeček. Děti si nacvičily s paní Kubičkovou a její dcerou Markétou několik koled spojených s divadlem o narození Ježíška. Díky za nacvičení všeho, povedlo se. Podávalo se svařené víno, které brzy došlo, protože účast byla nad očekávání veliká, ale zachránil to čaj:-). 

Výborné mléčné řezy paní Benešové, věnečky paní Jitky Balvínové, popcorn paní Blanky Čermákové-Houdkové, pusinky od paní Milušky Šourkové, perníčky od Terezky, svařák od Aničky, Betlém od Ondry, Pavla a Marcela. Ozdoby vyráběly děti. Na závěr našly děti pod stromečkem plyšáky a nějaké sladkosti, určitě od Ježíška. Všem pekařkám a stavitelům opravdu velmi děkujeme, bylo to milé a moc dobré. A všechno se vypilo a snědlo. Jestli jsem na někoho zapomněla, prosím za prominutí:-). 

Celkově bylo setkání sousedů příjemné, za zvuku koled si povídali a tleskali výkonům naší nejmladší generace. Pro ně to všichni děláme především.  

 

Galerie